Cruise: Vesterled 2025
Dato: 26.6.2024 / (Dag 6)
Starttid: 14:30
Varighet: (ca.) 2 timer og 45 minutter
Pris: 1990.00 NOK
Siste registreringsdato: 19.08.2025
Vi drar med buss fra Lerwick, vestover til landsbyen Hamnavoe på øya Burra. Etter et kort fotostopp her, fortsett nordover mot Girlsta, gjennom Tingwall-dalen før vi ankommer "Keolka"-gården - en vakker Shetland-gård som ligger i lyngbakker, med fantastisk utsikt over vannet. Her får vi møte en lokal bonde og hundene hans.
David Murray er en aktiv gårdbruker/bonde i Nord-Shetland og er viden kjent i hele verden for gjeterhunder etter å ha kvalifisert seg til det skotske landslaget, The International Supreme Championship og World Sheepdog Trials med hunden Sweep.
Vi får se sauehunden i aksjon og får et foredrag om treningen de driver med. Det blir også mulig å se shetlandssauer og være vitne til en saueklippingsdemonstrasjon (væravhengig). Vi møter shetlandsponnier og får en liten orientering om livet til en Shetland gårdsbruker/bonde.
På vei tilbake til Lerwick får vi høre mer om Shetlands kultur og arv.
Kart fra Google: https://maps.app.goo.gl/84h66cBCGNGLikez6
Utflukter bestilles ved påmelding! Eller ved å logge inn på Min Side.